از دکتر بپرسید

  Q

  سوالات متداول

  آیا از دکتر مولوی سوال دارید؟

  لطفا سؤالات زیر را بخوانید و اگر پاسخ خود را پیدا نکردید،از طریق فرم زیر سوال خود را بپرسید و در  اسرع وقت پاسخ خود را دریافت کنید.

  سوالات متداول عمومی

  دلیل سنگینی کل سر و دست و پا و قسمت هایی از بدن چیست؟ چگونه میتوان تشخیص داد علت سنگینی روحی است یا بیماری ام اس است؟ مدت هفت ماه است که سینووکس تزریق می کنم و مشکل خاصی ندارم به جزء احساس سنگینی که از پنج سال پیش پس از حمله اول در بخشهای مختلف ایجاد شده و به مرور شدیدتر شده و خیلی آزار دهنده است.

  ممکن است این احساس سنگینی ناشی از خستگی باشد. احساس خستگی می تواند ثانویه و در اثر کم خونی، اختلالات خواب، افسردگی، کم کاری تیرویید و … بروز کند و یا مستقیماً عارضه خود ام اس باشد و یا امکان دارد ترکیبی از این عوامل به طور همزمان وجود داشته باشند. جهت بررسی دقیق تر مراجعه به پزشک و انجام آزمایش خون الزامی است.

  عوارض بی خوابی چیست؟

  از جمله عوارض بی خوابی میتوان به مواردی نظیر ابتلا به دیابت، چاقی، افسردگی و حتی آلزایمر اشاره نمود.

  چگونه می توان آلزایمر را تشخیص داد؟

  آلزایمر پیش از این که در شخص ایجاد شود با علائم خاصی شناسایی می شود که از جمله این علائم عبارتند از: ایجاد اختلال در انجام امور روزانه، اختلال حافظه، مشکلات در تفکر، ضعف بیان، بی انگیزه بودن و جا به جا گذاشتن اجسام

  آیا صرع ارثی است؟

  برخی از انواع صرع ارثی است. صرع یک بیماری منفرد نمی باشد، بلکه مجموعه ‌ای از اختلالاتی است که همگی در تمایل به بروز حمله تشنج در بیمار اشتراک دارند. باید گفت تنها انواع بسیار نادری از بیماری صرع به علت ایجاد تغییر در یک ژن بروز می کنند و به نظر می آید بسیاری از انواع صرع در نتیجه مجموعه تعامل هایی بین ژن های چندگانه به علاوه عوامل محیطی، ایجاد شده باشند.

  ضایعات نخاعی چگونه درمان می شود؟

  فیزیوتراپی در درمان و پیش گیری از بیماری‌ های گوناگون ارتوپدی، مغز و اعصاب، رماتیسمی، قلب و عروق، تنفسی، اطفال و … بسیار مفید و مؤثر است.

  سایر سوالات

  علت بروز سردرهای پیشانی چیست؟

  ماهیت دقیق سردرد مشخص نشده است، ولیکن تحقیقات نشان دهنده این است که سردرد‌ها احتمالاً به علت ایجاد تغییراتی در سطح مواد شیمیایی موجود در مغز مثل سروتونین و نور آدرنالین بروز می کنند و عدم تعادل و موازنه بین سطوح این پیام‌ رسان ها به التهاب شریان های پوست ‌سر و به دنبال آن تحریک ساختارهای حساس به درد منجر می گردد.

  چه زمانی چشم سکته می‌ کند؟

  اشخاصی که دچار سکته چشمی می ‌شوند، اغلب علائم هشداردهنده کمی دارند؛ اکثر این افراد بلافاصله بعد از بیدار شدن از خواب در صبح، بدون هیچ دردی دچار کاهش بینایی در یک چشم می ‌شوند و بعضی دیگر در نیمه بالایی یا پایین میدان بینایی خود یک ناحیه تاریک یا سایه ‌ای را مشاهده می نمایند. ضمناً سایر علائم سکته چشمی عبارتند از: کاهش واکنش به نور و کاهش بینایی.

  نشانه ها و علائم تشنج چیست؟

  شایع ‌ترین نشانه این عارضه، جیغ زدن ناگهانی و سفت شدن عضلات است که شخص نهایتاً به حالت بیهوشی فرو می ‌رود. فرد در زمان تشنج دچار حالتهای بی حوصلگی، دل درد، درد پا و اضطراب بی علت می شود و در صورتیکه این حالات بدون علت خاصی روی دهد، توصیه می شود بیمار نزد پزشک مراجعه نماید.

  چه افرادی لب مرز ام اس هستند؟

  افراد زودرنج و حساسی که با کم ترین ناملایمات تعادل خود را از دست داده و از حالت عادی خارج می شوند و به اطرافیان خود  پیله می ‌کنند، در معرض ابتلا به ام اس قرار دارند. کسانی که به صورت ارثی طبع سرد دارند و از ترشی، تمبر هندی، سرکه، قره قروت و ماست که طبع سردی دارند، استفاده می نمایند نیز دچار این عارضه می ‌شوند.

  علت بی اختیاری ادراری چیست؟

  بی اختیاری ادراری، یک بیماری نیست، بلکه یک نشانه است؛ که ممکن است ناشی از عادات روزانه، اختلالات جسمی و یا عوارض پزشکی باشد. برای تشخیص علت بروز این مشکل نزد پزشک مراجعه نمایید.